Chcete mě odměnit za mou práci na blogu? Nezabere Vám to více než 10 vterřin vašeho času! Dejte hlas soutěžící č. 7, Afw.!
Budu Vám moc vděčná, děkuji! (klik na obrázek↓)

Podstata života, aneb co po nás zůstane...

24. december 2012 at 15:00 | Authorforworld |  Vánoční party
(tento článek se na blogu již v květnu objevil, a setkal se docela s kladnou odezvou. Myslím, že když má teď blog trochu větší návštěvnost, byste si ho mohli přečíst :))
Ahoj, právě jsem doposlouchala čtenou verzi knihy "Muž, který sázel stromy"... Nádhera. Napsal to Jean Giono. Přečtěte si to, poslechněte, a vemte si příklad z Elzeárda Bouffiera.
Po některých z nás zůstanou děti, po některých zkáza, po některých země, po některých jen hrob... Ale po Elzeárdovi Bouffierovi zůstal život.
V roce 1913 potká vypravěč tohoto úžasného muže se třiceti ovcemi. Elzeárdovou nápní života je sázení stromů. Z hromady žaludů denodenně vybírá sto nejlepších. V rozlehlých alpinských pustinách pomocí kovové tyče sází duby. Za tři roky vysázel sto tisíc dubů. dvacet tisíc se jich ujalo. Počítal s tím, že ještě polovina zemře. Za tři roky deset tisíc stromů. Dílo člověka, kterému toho moc nezbylo.
Po válce, kterou Elzeárd Bouffier nezaznamenal, jsou obrovské lesy.
Ve vyschlých potocích teče voda.
Po II. světové válce jsou lesy pod ochranou státu. Ale nikdo neví, že nejsou přírodní. Elzeárd Bouffier ke konci svého života sází duby, buky a břízy třicet kilometrů od původního místa.

"Největším štěstím člověka je žít pro to, zač by byl ochoten zemřít..."

Honoré de Balzac
Afw
 


Comments

1 violet13 violet13 | 2. january 2013 at 19:13 | React

pravda :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama